نگاه وزارت ورزش و جوانان در مدال‌آوری در آوردگاه‌های ورزشی بیش از هر استان دیگری به مازندران است

به گزارش سایت خبری و اطلاع رسانی هیئت شطرنج استان آذربایجان شرقی به نقل از خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران؛ ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، در دهمین آئین تجلیل از برترین‌ ورزشکاران سال‌های 94 و 95 ورزش مازندران که در شهرستان ساری برگزار شد، با اشاره به قهرمان‌پروری و پهلوان‌پروری مازندران و موفقیت‌های گسترده و همیشگی آن، اظهار کرد: نگاه وزارت ورزش و جوانان در مدال‌آوری در آوردگاه‌های ورزشی بیش از هر استان دیگری به مازندران است.

او موفقیت ورزش مازندران را معطوف به قهرمانان و پهلوانان آن دانست و موقعیت جغرافیایی و منابع و گستره آن و نیز فرهنگ حاکم بر این خطه را مؤثر اعلام کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان ضمن بیان اینکه تمام تلاش این معاونت در سال 96 اختصاص به حذب و توسعه متوازن و متناسب منابع در حد ممکن بوده، یادآور شد: سال 96 متفاوت‌ترین سال در توزیع منابع و کمک به هیات‌های ورزشی بوده است.

فرامرزیان افزود: در سال 96 ده برابر بیشتر نسبت به سال‌های گذشته، اعتبارات و منابع معطوف هیات‌های ورزشی شد.

او ادامه داد: در سال 97 توزیع منابع متناسب با حجم عملیات هیات‌های ورزشی خواهد بود.

او به اختصاص 27 دهم درصد از نه درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش اشاره و اظهار کرد: نیاز مازندران با توجه به قهرمان‌پروری و مدال‌آوری‌اش آن‌قدر زیاد است که منابع مالی ما پاسخگوی این نیاز نیست و کمک خیران و فعالان اقتصادی را می‌طلبد تا بتوانیم اماکن ورزشی مورد نیاز این استان را در سال 97 برای فجر چهلم مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان با یادآوری اینکه در سال گذشته بالغ بر 9 میلیارد تومان از محل 27 دهم درصد متمرکز ملی در مازندران توزیع شد، اعلام کرد: بیش از 45 درصد آن به هیات‌های ورزشی اختصاص یافت.

او اظهار امیدواری کرد در مسابقات آسیایی جاکارتا قهرمانان مازندران همچون گذشته و بهتر از آن بدرخشند و به میزان مدال‌آوری خود منابعی اضافه بر اندازه پیش‌بینی شده را به ورزش استان اختصاص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *