هیات های ورزشی امسال بر اساس میزان فعالیت بودجه می گیرند

به گزارش سایت خبری و اطلاع رسانی هیئت شطرنج استان آذربایجان شرقی به نقل از خبرنگار ایرنا ، ژاله فرامرزیان پنجشنبه شب در آیین تجلیل از ورزشکاران مدال آور سال های 94 و 95 مازندران در ساری افزود : پارسال بودجه ای که از محل اختصاص سهم 27 صدم درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش کشور اختصاص یافت ، تحول بسیار مثبتی در اختصاص اعتبارات ورزشی به استان ها ایجاد کرد.
وی گفت : با اجرای این مصوبه مجلس که از سال گذشته ، ورزش کشور سال بسیار متفاوتی در توزیع اعتبارات و نیز کمک به هیات های ورزشی را تجربه کرد.
فرامرزیان افزود : تنها در مازندران حدود 9 میلیارد تومان از محل توزیع اعتبارات مالیات برارزش افزوده به هیات های ورزشی این استان پرداخت شد.
وی گفت : یک مدل برنامه ای جدید امسال برای توزیع اعتبارات به هیات ورزشی تعیین شد که متناسب با حجم فعالیت ها و برنامه های تدوین شده خواهد بود.
معاون وزیر ورزش به جایگاه ورزش مازندران در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه پهنه و عرصه قهرمان پرور مازندران برکسی پوشیده نیست ، افزود : وزارت ورزش برای مدال آوری و کسب مدال درآوردگاهها به این استان نگاه ویژه ای دارد.
وی ادامه داد : بیشترین مدال های کسب شده در سال گذشته بر اساس ارزیابی های انجام شده مربوط به مازندران بوده که توانسته با اختلاف زیاد نسبت به دیگر استان ها رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.
فرامرزیان گفت : تلاش ما این است تا مجموع منابع و اقدامات را متناسب با ارزش گذاری ورزش مازندران معطوف کنیم زیرا مازندران هم قهرمان پرور است و هم به جهت گستره و جایگاه جغرافیایی برای ما اهمیت دارد .
وی افزود :تعداد و فضای اماکن ورزشی مازندران به جهت قهرمانان خیز بودن استان کم است ، اما ظرفیت های قابل توجهی پیش بینی شد و همیاری قهرمانان و حضور خیران را می طلبد تا نیاز استان را تامین کنیم.
او ادامه داد : در بحث استعدادیابی مدیون تلاش مردم هستیم تا استعدادهای موجود کشف و سرمایه گذاری کنند تا در آینده ظرفیت قابل برنامه ریزی برای موقعیت ما درسطح آسیا و جهان فراهم شود.
فرامرزیان گفت : امیدواریم با اقدامات و تعامل بهتر در بازی های آسیایی پیش رو در جاکارتا اندونزی قهرمانان و پهلوانان مازندران بهتر از گذشته بدرخشند.
در این نشست از 320 ورزشکار مازندرانی که در سال های 94 و 95 در مجموع حدود 700 نشان طلا، نقره و برنز مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی کسب کردند و همچنین جمعی از مربیان استان تجلیل شد.
7327/1654

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *